ثبت نام سایپا – شرایط پیش‌فروش و ثبت نام سایپا آبان و آذر 1400

اطلاعیه گروه خودروسازی سایپا در خصوص بازگشت قیمت‌ها

گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه اعلام کرد پیرو تصمیمات متخذه، قیمت محصولات این مجموعه به قبل بازمی‌گردد.

در این اطلاعیه آمده است، براساس تصمیمات متخذه، مبنی بر توقف اجرای طرح اصلاح قیمت‌ها، بهای همه محصولات این گروه به قبل بازگشته و هیچگونه افزایشی اعمال نخواهد شد.
بر همین اساس تمامی دعوتنامه‌های تکمیل‌ وجه مربوط به خودروهای موعد تحویل آبان‌ ماه با نرخ‌های قبل صادر خواهد شد.

مبالغ اضافی نیز که توسط مشتریان پرداخت شده، طی هفته‌های آتی به آنان بازگردانده خواهد شد.

فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد

مشتریانی که در طرح‌های پیش فروش یا فروش فوق العاده ثبت نام کرده‌اند می‌توانند از روز چهارشنبه ۱۹ آبان با پرداخت مابقی وجه درخواست فک رهن سند را ارائه کنند.

فک رهن شدن خودروهای شرکت سایپا فراهم شد

طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا – آبان ۱۴۰۰

گروه خودروسازی سایپا فروش فوری (قرعه‌کشی) ۵ محصول خود را ویژه آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌نماید. این بخشنامه از ساعت ۱۵ روز دوشنبه مورخ ۳ آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

در طرح فروش فوری سایپا متقاضیان می‌توانند برای خرید یکی از خودروهای کوییک دستی، کوییک R، ساینا S، تیبا ۲ و سایپا ۱۵۱ اقدام کنند. تمامی شرایط و ضوابط قرعه‌کشی در این بخشنامه اعمال خواهد شد.

دانلود بخشنامه فروش فوری سایپا – آبان ۱۴۰۰

مرحله پنجم فروش فوق‌العاده سایپا – شهریور ۱۴۰۰

مرحله پنجم فروش فوق‌العاده سایپا در روز دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ از ساعت ۱۵ شروع می‌شود. این مرحله از ثبت نام سایپا به مدت ۲ روز و به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌شود و در نهایت، در انتهای روز سه‌شنبه برابر با ۳۰ شهریور به پایان می‌رسد.

طی این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا، متقاضیان امکان خرید خودروهایی مانند کوییک معمولی، کوییک آر، کوییک S و ساینا S را دارند. بر اساس آنچه در بخشنامه فروش فوری سایپا آمده، قیمت خودروها قطعی است و زمان تحویل آنها نیز حداکثر ۹۰ روز خواهد بود.

بخشنامه پنجمین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – شهریور ۱۴۰۰

طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا – شهریور ۱۴۰۰

مرحله چهارم فروش فوق‌العاده سایپا در سال جاری، از روز ۹ شهریور ۱۴۰۰ در راس ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد. این طرح مانند طرح‌های سابق به صورت شبانه‌روزی بوده و در نهایت در روز پنجشنبه ۱۱ شهریور به پایان می‌رسد.

بر اساس بخشنامه منتشر شده طی این مرحله از فروش فوری سایپا، مشتریان امکان خرید خودروهای کوییک، کوییک R، کوییک S و ساینا S را دارند.

طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا - شهریور ۱۴۰۰

بر اساس آنچه در بخشنامه فروش فوری سایپا آمده، قیمت خودروها قطعی است. زمان تحویل خودروها نیز حداکثر ۹۰ روزه اعلام شده است.

چهارمین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – شهریور ۱۴۰۰

شرایط پیش فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد – مرداد ۱۴۰۰

گروه خودروسازی سایپا شرایط فروش و عرضه جدید محصولات خود را اعلام کرده است. در این طرح فروش ۵ محصول این خودروساز به بازار عرضه می‌شوند.

در این طرح فروش سایپا دیگر محدودیت‌های ثبت نام و مراسم قرعه کشی وجود ندارد و در هنگام ثبت اطلاعات، امکان واریز وجه برای خریداران فراهم است.

جدیدترین شرایط پیش فروش سایپا از ساعت ۱۰ صبح ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. ثبت نام سایپا به صورت شبانه‌روزی بوده و در پایان روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

در شرایط فروش محصولات سایپا ویژه مرداد ۱۴۰۰ پنج مدل خودرو از جمله کوییک S، ساینا S، کوییک دنده ای، کوییک آر و وانت ۱۵۱ به صورت پیش فروش و با قیمت غیر قطعی عرضه می‌شوند.

شرایط پیش فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد – مرداد ۱۴۰۰

دانلود بخشنامه پیش فروش سایپا – ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

 

آغاز پیش فروش گسترده محصولات سایپا به مناسبت عید سعید قربان

گروه خودروسازی سایپا شرایط پیش فروش کلیه محصولات خود را به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیرخم اعلام کرد.

متقاضیان محترم از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ با مراجعه به سایت گروه خودروسازی سایپا به مدت ۳ روز نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

خلاصه شرایط و محدودیت‌ها:
۱-پیش فروش محصولات گروه زامیاد به صورت اینترنتی (بدون قرعه کشی) و بدون محدودیت
۲-پیش فروش کوییک دستی و کوییک آر، با قرعه کشی و بدون محدودیت (سند آزاد)
۳-پیش فروش سایر محصولات در شرایط ذیل، با قرعه کشی و محدودیت های اعلامی سابق (سند در رهن)

طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R – تیر ۱۴۰۰

طرح جدید فروش فوق‌العاده و همچنین، پیش فروش یک ساله خودروی کوییک R از امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ به صورت همزمان آغاز شده است. این مرحله از ثبت نام سایپا به روال قبل، به صورت شبانه‌روزی است و در نهایت، در پایان روز جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

بر اساس اعلام سایپا، در این مرحله از فروش خودرو، محدودیت‌های مهمی مانند پلاک انتظامی فعال، خرید خودرو در ۴۸ ماه اخیر از ایران خودرو و سایپا، تطابق کدپستی و نمایندگی و همچنین، سند رهنی از شرایط ثبت نام سایپا حذف شده است.

طرح جدید فروش فوری و پیش فروش خودرو کوییک R - تیر 1400

دانلود بخشنامه فروش و پیش فروش کوییک R

در این مرحله از فروش فوری سایپا، متقاضیان این امکان را دارند تا در هر دو طرح فروش این شرکت، ثبت نام کنند، اما تنها می‌توانند در یک طرح برنده شوند.

دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

مرحله دوم فروش فوق العاده سایپا در سال ۱۴۰۰، از روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ راس ساعت ۱۴ آغاز شد. این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌شود و در نهایت، در پایان روز پنج‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ نیز به پایان می‌رسد.

طی این مرحله از فروش فوری سایپا، متقاضیان امکان ثبت نام برای پنج محصول سایپا را با قیمت قطعی دارند. براساس آنچه دز ایتن بخشنامه آمده است، موعد تحویل خودروها حداکثر ۹۰ روزه خواهد بود.

دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

دانلود بخشنامه دومین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

اولین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر – ۴ خرداد ۱۴۰۰

مرحله اول فروش فوق‌العاده سایپا در سال ۱۴۰۰ از سه‌شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴ شروع می‌شود. این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا به شکل شبانه‌روزی ادامه خواهد داشت و در نهایت در پایان روز پنج‌شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

طی این مرحله از فروش فوری سایپا متقاضیان امکان ثبت نام چهار محصول سایپا با قیمت قطعی را دارند.

اولین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر - ۴ خرداد ۱۴۰۰

دانلود بخشنامه فروش فوری سایپا به مناسبت آزادسازی خرمشهر – ۴ خرداد ۱۴۰۰

طبق بخشنامه فروش فوق العاده سایپا، موعد تحویل خودروها حداکثر ۹۰ روزه خواهد بود.

اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ به مناسبت عید فطر

اولین مرحله از پیش فروش محصولات سایپا در سال ۱۴۰۰، در روز دوشنبه ۲۰ اردیبشهت از ساعت ۱۰ صبح شروع می‌شود. این مرحله از ثبت نام سایپا نیز به روال قبلی به صورت شبانه‌روزی ادامه خواهد داشت و در نهایت، در پایان روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت به اتمام می‌رسد.

اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ به مناسبت عید فطر

دانلود بخشنامه اولین مرحله پیش فروش سایپا در سال ۱۴۰۰ – به مناسبت عید فطر

در این مرحله از شرایط پیش فروش اینترنتی سایپا که به مناسبت عید فطر اعلام شده، موعد تحویل خودروها حداکثر یک‌ساله خواهد بود.

شرایط عمومی پیش فروش و ثبت نام سایپا سال ۱۴۰۰

سایپا برای درخواست پیش فروش خودرو شرایطی را برای خریداران در نظر گرفته است. این شرایط برخی به صورت کلی و عمومی هستند و همواره ثابت. به این معنی که برای خرید خودرو به صورت پیش فروش از این کمپانی، خریدار باید در هر زمانی این شرایط را دارا باشد.

شرایط عمومی پیش فروش و ثبت نام سایپا عبارتند از:

 1. برای هر کد ملی تنها امکان پیش‌خرید یک خودرو وجود دارد.
 2. متقاضیان پیش فروش خودرو حداقل باید ۱۸ ساله باشند.
 3. متقاضی حتما باید گواهینامه (حداقل پایه سوم) را داشته باشد.
 4. امکان انصراف از خرید و انتقال خودرو به صورت وکالتی وجود ندارد.
 5. برای متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته فاکتور خرید خودرو از گروه سایپا یا ایران خودرو صادر نشده باشد.
 6. در صورت پیش‌خرید بدون گواهینامه رانندگی، متقاضی تا سه سال آینده مجوز پیش‌خرید خودرو و یا ثبت نام سایپا یا ایران‌خودرو را ندارد.
 7. شماره کارت بانکی و شماره شبا که برای واریز وجوه خرید به حساب سایپا از آن‌ها استفاده می‌شود باید به نام خریدار باشد.
 8. کد پستی درج شده در پروفایل متقاضی باید با کد پستی نمایندگی انتخاب شده توسط او از یک استان باشد.
 9. در قراردادهای یک ساله پیش فروش سایپا سود مشارکت و سود انصراف در نظر گرفته نمی‌شود.
 10. ثبت نام و انجام فرایند پیش خرید توسط نماینده حقوقی خریدار امکان‌پذیر نیست.
 11. پس از زمان تحویل خودرو، در صورت مراجعه نکردن خریدار به نمایندگی برای سرویس‌های اولیه، کارت گارانتی منقضی خواهد شد.
 12. در زمان اولین مراجعه به نمایندگی سایپا پس از تحویل خودرو، کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتر الزامی است.
 13. مشتریان حقوقی امکان ثبت نام در این شرایط پیش فروش را ندارند.
 14. منتخبین خرید خودرو در طرح‌های فروش فوق العاده، پیش فروش یک‌ساله و پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه سایپا و ایران خودرو، امکان شرکت در این طرح پیش فروش را نخواهند داشت.
 15. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو، مشخص گردد اطلاعات متقاضی ناصحیح بوده و یا شرایط بخشنامه را نقض می‌کند، ثبت نام متقاضی به طور کلی باطل خواهد شد.
 16. گفتنی است که این شرایط ممکن است به فراخور زمان و شرایط بازار کشور تغییراتی داشته باشند. اما این تغییرات به صورت مداوم نیست.

شرایط اختصاصی پیش فروش سایپا ۱۴۰۰

 1. پیش فروش مذکور با قیمت غیرقطعی بوده و هیچگونه مبلغی به عنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه‌کشی اخذ نمی‌شود.
 2. در صورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت‌سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه‌کشی به تقکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت‌بندی زمان تحویل خودرو مطابق با ضوابط ابلاغی از کمینه خودرو صورت خواهد پذیرفت.
 3. طرفیت ثبت نام در روش پیش فروش متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپا می‌باشد.
 4. فهرست انتخاب‌شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ارسال پیامک ظرف ۳ روز پس از اتمام قرعه کشی اعالم خواهد شد.
 5. پس از اعالم نتایج قرعه کشی، منتخبین باید ظرف ۷۴ ساعت نسبت به واریز وجه علی‌الحساب پیش پرداخت قیمت خودرو اقدام نمایند.
 6. در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر، امتیاز ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی ابطال خواهد شد.
 7. در روش‌های پیش فروش، قیمت نهایی خودروها در زمان ارسال دعوت‌نامه به قیمت روز شرکت بوده و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان، محاسبه و اخذ خواهد شد.
 8. در زمان صدور دعوت‌نامه، مبلغی از بهای خودرو کسر می‌گردد و سند خودرو به مدت یکسال در رهن شرکت سایپا باقی خواهد ماند، باقیمانده بهای خودرو و هزینه‌های متعلقه در زمان فک رهن دریافت میگردد.
 9. امکان تسویه پیش از موعد و فک رهن به هیچ عنوان میسر نمی‌باشد . بدیهی است پس از مدت یکسال و تسویه حساب بهای خودرو توسط مشتری، سند خودرو از رهن خارج می گردد.
 10. رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه، انتخاب خواهد شد.
 11. امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه و بسته آپشن برای خودروها به‌صورت اختیاری فراهم می‌باشد. در صورت انتخاب بسته، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه‌التفاوت از مشتریان اخذ می‌گردد.

آخرین قیمت مصوب محصولات سایپا

این قیمت، نرخ خرید خودروها از کارخانه به صورت پیش‌فروش یا فروش فوری است. طبعاً قیمت این خودروها در بازار آزاد بیشتر از قیمت مصوب کارخانه‌ای خواهد بود.

مدل  تابستان ۱۳۹۹
کوییک ۸۲ میلیون تومان
کوییک R ۸۶ میلیون تومان
تیبا ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
تیبا ۲ ۶۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان
ساینا ۶۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
ساینا S ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
سایپا ۱۵۱ ۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
سایپا ۱۵۱ آپشنال ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
شاهین

 

نحوه ثبت نام سایپا 

برای پیش‌خرید یا خرید خودرو از سایت سایپا، باید ابتدا روند ثبت نام و احراز هویت را در این سایت یا سایت امتا طی کرد. طی این فرایند خریدار یا کاربر دارای نام کاربری و رمز عبور مربوط به خود در سامانه سایپا موتور خواهد شد.

مشتری محترم می‌تواند از طریق این اکانت یا پروفایل شخصی مراحل پیش ثبت‌نام را طی کرده و در ادامه نیز وضعیت خرید خود از جمله زمان تحویل خودرو را بررسی و دنبال کند.

همچنین، برای انجام ثبت نام و احراز هویت باید از شماره همراهی با نام خود مشتری استفاده شود. بر این اساس وارد سایت شده و مراحل ثبت‌نام را به این ترتیب پیش می‌روید:

 • در اولین مرحله به سامانه فروش سایپا یا همان آدرس اینترنتی https://saipa.iranecar.com مراجعه کنید. پس از ورود، گزینه «ورود/ثبت‌نام» را انتخاب کنید.
 • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این مرحله باید کد ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، باید گزینه «بازیابی رمز عبور» را انتخاب کنید. همچنین، اگر اطلاعات شما در سامانه فروش سایپا وجود ندارد، گزینه «تاکنون ثبت نام نکرده‌اید؟» را باید انتخاب کنید.

ثبت نام سایپا

 • در این مرحله از ثبت نام سایپا پس از وارد کردن اطلاعات، شما به صفحه سامانه امتا هدایت می‌شوید. در این مرحله مانند تصویر زیر باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. همانطور که در بالا هم گفتیم این شماره باید متعلق به خودتان و فعال باشد. پس از وارد کردن شماره تلفن همراه گزینه «ادامه» را انتخاب کنید تا کد احراز هویت به خط شما پیامک شود.

ثبت نام سایپا

 • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این مرحله باید کد ملی، تاریخ تولد و همچنین کد ارسال شده را در کادر نمایش داده شده وارد کنید و در نهایت، گزینه «ثبت و تایید» را انتخاب کنید. در صورتی که کد مربوطه به شما پیامک نشد،گزینه «ارسال مجدد کد تایید» را انتخاب کنید.

ثبت نام سایپا

 • چنانچه مراحل قبلی با موفقیت انجام شود، شما به صفحه اجازه دسترسی منتقل میشوید (مانند تصویر زیر). با مشاهده این صفحه باید گزینه «اعطای مجوز ورود یکپارچه» را انتخاب کنید. همچنین، در صورتی‌که از ادامه ثبت نام منصرف شده‌اید، گزینه «عدم اعطای مجور ورود یکپارچه» را انتخاب کنید.

مجوز ورود یکپارچه سایپا

 • پس از اعطای مجوز یکپارچه ورود، به صفحه تعیین رمز منتقل می‌شوید. در این مرحله باید رمز عبور خود را انتخاب کنید. برای این کار، رمز عبور انتخابی‌تان را در هر دو کادر موجود وارد کنید. با انتخاب گزینه «تایید»، شما قادر خواهید بود که با رمز عبور و کد ملی‌تان به طور مستقیم به سامانه فروش اینترنتی سایپا وارد شوید. در این مرحله، ثبت نام سایپا انجام شده است.

تعیین رمز عبور سایپا

سود مشارکت سایپا چقدر است؟

براساس آخرین شرایط عمومی اعلام شده از سوی سایپا، برای پیش‌فروش‌های کمتر از ۱۲ ماه، یعنی خریدهایی که تحویل آن‌ها پیش از ۱۲ ماه از ثبت سفارش انجام می‌شود، سود مشارکت در نظر گرفته نمی‌شود.

در قراردادهای ۱۲ تا ۲۴ ماهه، یعنی پیش خریدهایی با موعد تحویل پیش از ۱۲ ز ماه تا ۲۴ ماه، نرخ سود مشارکت ۶ درصد در نظر گرفته خواهد شد.

مشارکت‌های ۲۴ تا ۳۶ ماهه، یعنی پیش خریدهایی با موعد تحویل ۲۴ تا ۳۶ ماه پس از ثبت قرارداد (ثبت پیش خرید) نرخ سود مشارکت ۱۲ درصد خواهد بود.

با در نظر گرفتن این نکته که سایپا در سال ۹۹، پیش فروش هایی با موعد تحویل بیش از ۱۲ ماه عرضه نکرده، بنابراین برای قراردادهای ثبت شده در سال ۹۹، تاکنون نرخ سود درنظر گرفته نشده است. همچنین، سایپا در آخرین اعلامیه خود درج کرده که درصد سود مشارکت در قراردادهای شامل این شرایط، بر اساس وضعیت عرضه و تقاضای خودرو قابل بازنگری است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
Share this Article
Leave a comment
پشتیبانی